БАВОВНЯНИЙ ГНІТ & ДЕРЕВ’ЯНИЙ ГНІТ – який з них найкращий?
Напевно, якщо ви на цій сторінці, ви - великий поціновувач свічок, і вже знаєте, що існує безліч різноманітних варіантів, залежно від типу ємності, ароматизації, видів воску ( ми зовсім не кажемо про парафін, бо маємо маленьку мрію, щоб кількість свідомих і піклуючихся про екологію планети людей стало більше, та парафін назавжди зник з поличок магазинів), та дуже важливий аспект свічок - це ґніт. Він може бути деревʼяний або бавовняний.
На початку заснування нашої компанії, ми точно визначились, що хочемо пропонувати лише найкращі товари та продукти. Тому, як і усе інше, ми почали тестувати дерев’яні і бавовняні гноти. Деревʼяний ґніт нагадує камін, злегка похрустує, чим створює заспокійливу романтичну атмосферу. Однак в усього є свої плюси і мінуси.
Дебати про дерев’яні та бавовняні ґноти були популярною темою на нашій сторінці в Instagram, тож сьогодні ми хотіли б поділитися своїм досвідом, плюсами та мінусами обох ґнотів!
Яка різниця між дерев'яними та бавовняними гнотами?
1. Дерев’яні ґноти – це тонкі дерев’яні смужки, спеціально виготовлені для використання у свічках. Вони можуть бути виготовлені з різних порід дерева та відрізнятись шириною залежно від діаметру свічки та типу воску.
Під час запалювання дерев’яні ґноти створюють тріск, схожий на звук каміну, який, на нашу думку, є досить розслабляючим! Дерев’яні ґноти створюють горизонтальне полум’я, яке швидко нагріє вашу свічку та ефективно створить сильний запах у вашому просторі. Але є одне "Але": по мірі горіння, деревʼяні гноти суттєво забруднюють свічку, фарбуючи віск у коричневий колір. Будьте до цього готові. Ще одним недоліком більшості деревʼяних гнотів є те, що свічка має красивий вогонь тільки під час першого запалювання, а надалі тепло і світло від горіння зменшується і свічка виглядає затухаючою. Але є певні правила, зробити горіння деревʼяного ґноту більш стабільним.
2. Бавовняні ґноти — це сплетені нитки бавовни, іноді з додаванням паперу. Перед використанням ґноти необхідно на хвилинку занурити у віск, дістати і дати воску застигнути - тепер з них можна робити свічки. Або ж Ви можете купити вже провосковані гноти. В нас Ви можете придбати максимально зручні для використання бавовняні гноти Wedo wick Stabilo 10, Stabilo 12, Stabilo 14 та Stabilo 16. Вони вже провосковані та закріплені у тримачі - Вам залишається тільки приклеїти фітіль з тримачем до дна ємності.
Бавовняні ґноти набагато більш поширені, ніж дерев’яні, і цьому є пояснення - вони добре працюють з усіма типами воску, з ними легко працювати, вони більше стабільні. Бавовняні ґноти традиційно занурюють у свинець, щоб випрямити гніт і поліпшити горіння ; але тільки не наші гноти Stabilo - ми використовуємо бавовняно-паперовий шнур, який не є токсичним і забезпечує чисте горіння.
Дебати між бавовняними та дерев’яними ґнотами зводяться до обслуговування свічок у користуванні. Після першого запалювання обидва ґноти потребують додаткової уваги. Перш ніж запалити свічку з бавовняним гнотом, переконайтеся, що Ви обрізали його до 5мм над поверхнею воску. Правильне обрізання ґноту має вирішальне значення, оскільки це зменшить кількість кіптяви та створить стабільне полум’я. Однак дерев’яні гноти потрібно обрізати ще коротше. Довжина дерев’яного ґнота має бути обрізана приблизно до 3мм, щоб ефективно горіти та створювати приємне полум’я, і ніколи не має бути довшим за 1.5 см з міркувань безпеки.
Який гніт більш екологічний?
Екологічність є для нас величезним пріоритетом, тому ми намагаємося забезпечити відповідність якості та екологічності наших матеріалів. Наші бавовняні ґноти виготовляються в Німеччині на заводі, сертифікованому FSC, та не містять свинцю.
Ми розповіли вам усе, що знали, а питання про те, який фітіль обрати: бавовняний чи дерев’яний в будь-якому разі залишається досить суб’єктивними.
Ви можете порівняти плюси і мінуси обох видів гнотів на практиці і обрати те, що довподоби саме вам. 🌸