Як правильно палити свічку

ЯК ОТРИМАТИ ВІД СВІЧКИ НАЙКРАЩЕ?

Подивіться на свічки, які ви нещодавно запалювали. Можливо, вам навіть знайомі наступні проблеми:

  • «Тунелювання» (віск не тане рівномірно);
  • Гніт тухне під час паління свічки;
  • З одного боку влавиться більше, ніж з іншого;
  • Сліди кіптяви на контейнері;
  • Аромат не розповсюджується, як ви сподівались;


Більшість людей визнають, що не дуже думали про «догляд за свічками». А Ви теж "просто запалюєте" ... ?

Що ж, це може призвести до різного роду задачок зі свічками. Якщо ви коли-небудь нервували, відчайдушно копаючись у воску олівцем, щоб дістати гніт, або повністю відмовилися від свічки, дозволивши їй припадати пилом на полиці, тому що вона погано працює, хороша новина: якщо ви лише приділите трохи уваги догляду за своєю свічкою, вона з подякою дозволить вам отримати від неї найкраще!

Наші 5 порад щодо догляду за свічками
 

1. Підрізайте ґніт
Перед запалюванням обережно обрізайте ґніт до 6 мм — видалення залишків ґноту сприяє рівномірному горінню, стабільному полум’ю, обмежує непривабливі сліди кіптяви та «розростання» гніту та машрумінг (це коли ниточки ґноту природньо розкручуються під час горіння і його верхівка нагадує гриб)

2. Слідкуйте за центруванням
Іноді ґноту може знадобитися невелика допомога, щоб залишатися в центрі (це нормально, нам теж іноді буває потрібна допомога :) )

Після гасіння полум’я дайте воску охолонути протягом кількох хвилин, а потім обережно поверніть гніт у центральне вертикальне положення за допомогою металевого гачка для свічок.

Такий догляд за ґнотом гарантує, що ваша свічка буде горіти рівномірніше, зменшуючи ймовірність того, що вам доведеться починати розкопки ґноту під час наступного запалювання.

3. Час - це все

Знайте міру - ніяких швидко чи занадто довго. 
Просте емпіричне правило полягає в тому, що свічки можуть горіти по одній годині на кожні 2 сантиметри діаметра свічки ( якщо математика - не ваша сильна сторона, - просто дозвольте свічці догоріти до країв ємності - тепер у вас є час допоки віск не розтопиться на 1-1.5 см вглиб. Після цього свічку необхідно затушити). Як би там не було, не паліть свічку довше 4-х годин за раз. Ой, а як же душевні посиденьки до ранку? - Посиденьки з близькими - то святе, але усе ж 30 хвилин доведеться почекати - допоки віск не застигне. Тепер можна запалювати знову.   вуглець накопичується на ґноті та «грибках» — це робить гніт нестабільним, він може провисати у воску та зариватися, а ваша свічка може задимитися.

Перший раз особливо важливий і у свічках також - дочекайтесь поки розплавлений віск не досягне стінок контейнера. Якщо ви затушите її раніше, віск не розплавиться до самих країв вашої ємності, і тоді віск, що залишився, може утворити кільце, що призведе до «тунелювання». Тому не запалюйте свічку на 5 чи 10 хвилин. Перший раз цей процес може зайняти до 3х годин, а наступні рази - вже від 30 до 60 хвилин.

Віск має «пам’ять», тож якщо утвориться «тунель», свічка буде горіти неправильно, втрачаючи віск і зменшуючи обіцяний час горіння.

4. Тримайтеся подалі від вітру
Свічки можуть виглядати чудово, коли мерехтять, але з міркувань безпеки та для належного горіння, якщо їх поставити на протяг, полум’я може торкнутися та пошкодити контейнер або предмети навколо.

Якщо помістити його в зону протягу, віск плавитиметься лише з одного боку, і полум’я стане дуже маленьким (або зовсім згасне).

5. Знайте, коли попрощатися
Ніколи не дозволяйте свічці догоріти до кінця - це може пошкодити контейнер, а в деяких випадках контейнер може лопнути чи тріснути. Коли до основи або тримача буде приблизно 1 см, настав час прощання.

А ТАКОЖ ОЧЕВИДНО...

Ніколи:
Не залишайте свічку без нагляду - особливо якщо в будинку є діти або домашні тварини.
Не запалюйте в подарунковій коробці.
Не рухайте палаючу свічку.
Не залишайте свічку у місці де є протяг.
Не дозволяйте гноту торкнатися стінок посудини.
Не використовуйте на чутливих до тепла поверхнях.
Не використовуйте поблизу легкозаймистих матеріалів.
Не паліть свічку довше 4 годин за один раз.
Не випалюйте до основи свічки, раджу ніколи не допускати, щоб віск опускався нижче 10 мм від дна.


Завжди:
Обрізайте гніт до 6 мм.
Переконайтеся, що гніт розташований по центру.
Будьте обережні, щоб не пошкодити гніт.
Гасіть за допомогою спеціальної тушилки ( снуфер або гачок ).
Паліть свічку в місці без протягів.
Тримайте свічку далеко від штор.
Паліть в добре провітрюваному приміщенні.
Паліть свічки на відстані не менше 10 см одна від одної.
Тримайте в недоступному для дітей та домашніх тварин місці.

Іншими словами: просто користуйтесь здоровим глуздом.

Бережіть себе та своїх близьких. 

Назад до блогу

Спробуйте, щоб створити особливу атмосферу

Для справжніх любителів свічок я підібрала допоміжні аксесуари, щоб зробити ваш досвід ще привабливішим ♨